Jatkamme valmennuspäällikön hakua!
Julkaistu: 02.08.2023 00.00

Jatkamme valmennuspäällikön hakua!

Jatkamme hakua! Littoisten Työväen Urheilijat, LTU on liikuttanut kaiken ikäisiä Littoislaisia jo vuodesta 1932. Liedossa ja Kaarinassa toimivassa monilajiseurassa on nyt jo lähes 400 jalkapallon ja futsalin harrastajaa ja joukkueita F-junioreista M60 ikämiehiin. Kehitämme LTU Jalkapallon toimintaa kokonaisvaltaisesti ja koska seura kasvaa nopeasti tarvitsemme nyt joukkoomme osa- tai kokopäiväisen valmennuspäällikön edistämään jalkapallon ja futsalin valmennusta seurassa sekä tukemaan juniorijoukkueiden vapaaehtoisvalmentajia heidän päivittäisissä valmennustehtävissään.

Valmennuspäällikön tehtävät

 • Rekrytoi valmentajat jalkapallojaoston johtoryhmän avustuksella
 • Laatii valmentajasopimukset
 • Koordinoi jaoston valmentajakoulutukset ja valmentajakerhon sekä ohjaa valmentajat koulutuksiin
 • Hyväksyy joukkueiden valmennussuunnitelmat
 • Osallistuu juniorijoukkueiden valmennukseen
 • Organisoi seuran kaikkien valmentajien yhteiset valmentajatapaamiset noin neljä kertaa kauden aikana
 • Auttaa uusien joukkueiden perustamiseen liittyvissä asioissa
 • Suorittaa pelaajatarkkailua
 • Mentoroi valmentajia viikoittain
 • Kehittää yhteistyötä toiminta-alueen koulujen ja päiväkotien kanssa yhdessä jaoston johtoryhmän kanssa
 • Järjestää Taitotalli-valmennuksen jalkapallojaoston neljälle nuorimmalle ikäluokalle

Toivomme Sinulta

 • Olet helposti lähestyttävä tiimipelaaja. Seurassamme toimii vapaaehtoisia valmentajia erilaisista taustoista ja lähtökohdista, joten odotamme valmennuspäälliköltä kykyä tulla toimeen erilaisten ihmisten kanssa ja innostaa heitä.
 • Olet valmis kehittämään harrastajaseuran valmennusta näkemykseesi perustuen etkä epäröi tuoda uusia ideoita ja hyviä käytäntöjä muiden nähtäväksi. Sinulla on myös halu kehittyä edelleen valmentajana ja kehittää itse peliä. Eduksi lasketaan aiempi kokemus valmennuspäällikön tehtävistä.
 • Tulet hyvin toimeen lasten ja nuorten kanssa ja jaat näkemyksemme siitä että jalkapallo kuuluu kaikille
 • Sinulla on valmentajakoulutus sekä kiinnostusta jatkokoulutukseen riippuen nykyisestä tasostasi.
 • Pystyt viestimään selkeästi sekä kirjallisesti että suullisesti suomeksi ja vähintään kelvollisesti englanniksi

Tarjoamme sinulle

 • Vastuuta ja vapautta työtehtävien toteuttamisessa
 • Elinvoimaisen seuran elinvoimaisella alueella
 • Hyvät olosuhteet ympäri vuoden
 • Liukuvat työajat
 • Työyhteisön jonka sydän sykkii jalkapallolle

Tehtävä on lähtökohtaisesti päätoiminen, mutta keskustelemme mielellämme myös valmentamisesta oman toimen ohella. Työ alkaa sopimuksen mukaan. Lisätietoja seurastamme sekä avoinna olevasta tehtävästä saat jalkapallojaoston junioripäällikkö Juha-Pekka Heinoselta p. 040 7372575 sekä puheenjohtaja Arto Brandersilta p. 044 9063503.

Haku tapahtuu Palloliiton RecRight portaalin kautta osoitteessa https://urly.fi/2Hkg. Lähetä vapaamuotoinen hakemuksesi palkkatoiveineen sekä ansioluettelosi viimeistään 30.9.2023 . Paikka voidaan täyttää jo ennen hakuajan päättymistä, mikäli sopiva henkilö tehtävään löytyy. Tehtävään valitun tulee esittää rikosrekisterilain (770/1993) 6 §:n 2 mukainen lasten kanssa työskenteleviltä vaadittava rekisteriote.