LTU > Jalkapallo > Kultanummiturnaus -12 > D13

D13

LIETO KHT 13.-15.4.2012 9v9 2x20min

Lopulliset sijoitukset:
1. KaaPo musta
2. MaPS
3. RaiFu Valkoinen
4. TuWe
5. FC Inter Sininen
6. Lieto Mustat
7. RaiFu Vihreä
8. LTU
9. TPS Valkoinen
10. VG-62
11. KaaPo keltainen
12. MarttMu
13. PIF
14. Peimari United
15. Lieto Punaiset
16. SalPa Valkoinen
17. APU T98
18. TPK

JOUKKUEPELIASUN VÄRI
Auran Palokunnan Urheilijat T98sinipunainen
FC Inter Sininensinimusta
Kaarinan Pojat keltainenkeltainen
Kaarinan Pojat mustakeltainen
Liedon Pallo Mustat punainen
Liedon Pallo Punaisetpunainen
Littoisten Työväen Urheilijatkeltainen
Marttilan Murtosinivalkoinen
Maskun Palloseuravihreävalkoinen
Pargas Idrottsföreningpunainen
Peimari Unitedmusta
RaiFu Valkoinenvihreä
RaiFu Vihreävihreä
Salon Palloilijat Valkoinensinivalkoinen
TPS Juniorijalkapallo Valkoinenmustavalkoinen
Turun Pallokerhosininen
Turun Weikotpunainen
VG-62 Naantalikeltainen

LOHKO ALOHKO BLOHKO CLOHKO D
FC Inter SininenMaPSLieto Mustat RaiFu Valkoinen
KaaPo mustaVG-62KaaPo keltainenMarttMu
TPS ValkoinenAPU T98TuWeLTU
PIFLieto PunaisetPeimari UnitedSalPa Valkoinen
TPKRaiFu Vihreä

Kultanummi-turnaus
PERJANTAI 13.4. (alkulohkojen pelit, peliaika 2x20 min)
Kenttä 1Kenttä 2
KloOIDKoti-VierasTulosKloOIDKoti-VierasTulos
17.301301 FC Inter Sininen - KaaPo musta 0-217.301302 MaPS - VG-62 4-0
18.201303 TPS Valkoinen - PIF 1-018.201304 APU T98 - Lieto Punaiset 1-3
19.101305 FC Inter Sininen - TPK 5-119.101306 MaPS - RaiFu Vihreä 0-3
 
LAUANTAI 14.4. (alkulohkojen pelit, peliaika 2x20 min)
Kenttä 1Kenttä 2
KloOIDKoti-VierasTulosKloOIDKoti-VierasTulos
9.001307 KaaPo musta - PIF 1-09.001308 VG-62 - Lieto Punaiset 2-1
9.501309 Lieto Mustat - KaaPo keltainen 3-09.501310 RaiFu Valkoinen - MarttMu 4-1
10.401311 TuWe - Peimari Utd 3-010.401312 LTU - SalPa Valkoinen 2-0
11.301313 FC Inter Sininen - TPS Valkoinen 1-011.301314 MaPS - APU T98 3-2
12.201315 KaaPo musta - TPK 11-012.201316 VG-62 - RaiFu Vihreä 1-1
13.101317 Lieto Mustat - Peimari Utd 6-013.101318 RaiFu Valkoinen - SalPa Valkoinen 3-1
14.001319 KaaPo keltainen - TuWe 0-414.001320 MarttMu - LTU 0-4
14.501321 TPK - PIF 0-814.501322 RaiFu Vihreä - Lieto Punaiset 0-1
15.401323 KaaPo musta - TPS Valkoinen 0-015.401324 VG-62 - APU T98 3-2
16.301325 Lieto Mustat - TuWe 0-116.301326 RaiFu Valkoinen - LTU 2-1
17.201327 PIF - FC Inter Sininen 0-417.201328 Lieto Punaiset - MaPS 1-3
18.101329 KaaPo keltainen - Peimari Utd 1-118.101330 MarttMu - SalPa Valkoinen 4-0
19.001331 TPS Valkoinen - TPK 4-019.001332 APU T98 - RaiFu Vihreä 1-4

LOHKO ALOHKO B
JoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPI
KaaPo musta43101401410MaPS430110649
FC Inter Sininen430110379RaiFu Vihreä42118357
TPS Valkoinen42115147VG-62421168-27
PIF41038623Lieto Punaiset42026606
TPK4004128-270APU T984004613-70
 
LOHKO CLOHKO D
JoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPI
TuWe33008089RaiFu Valkoinen33009369
Lieto Mustat32019186LTU32017256
KaaPo keltainen301218-71MarttMu310258-33
Peimari Utd3012110-91SalPa Valkoinen300319-80

SUNNUNTAI 15.4. (sijoitusottelut, peliaika 2x20 min)
Kenttä 1Kenttä 2
KloOIDKoti-VierasTulosKloOIDKoti-VierasTulos
SIJOITUSOTTELUT 13.-16.
9.001333PIF-SalPa Valkoinen6-29.001334 Lieto Punaiset-Peimari Utd0-1
SIJOITUSOTTELUT 9.-12.
10.001335TPS Valkoinen-MarttMu7-010.001336VG-62-KaaPo keltainen3-1
SIJOITUSOTTELUT 5.-8.
11.001337RaiFu Vihreä-Lieto Mustat0-611.001338FC Inter Sininen-LTU5-0
SIJOITUSOTTELUT 1.-4.
12.001339MaPS-TuWe1-012.001340KaaPo musta-RaiFu Valkoinen5-1
SIJOITUSOTTELU 17.-18.SIJOITUSOTTELU 15.-16.
13.001341TPK-APU T980-513.001342SalPa Valkoinen-Lieto Punaiset4-6
SIJOITUSOTTELU 13.-14.SIJOITUSOTTELU 11.-12.
14.001343PIF-Peimari Utd4-114.001344MarttMu-KaaPo keltainen0-3
SIJOITUSOTTELU 9.-10.SIJOITUSOTTELU 7.-8.
15.001345TPS Valkoinen-VG-622-015.001346RaiFu Vihreä-LTU2-0
SIJOITUSOTTELU 5.-6.PRONSSIOTTELU
16.001347Lieto Mustat-FC Inter Sininen1-216.001348TuWe-RaiFu Valkoinen1-2
LOPPUOTTELUPALKINTOJENJAKO
17.001349MaPS-KaaPo musta0-416.55Palkintojenjako sijat 3.-4.
PALKINTOJENJAKO
17.55Palkintojenjako sijat 1.-2.

Palkintojenjako:
Sijoitusottelujen jälkeen palkitaan jokaisen joukkueen tsempparipelaajat huoltorakennuksen edustalla.
Mitaliottelujen jälkeen palkitaan mitalijoukkueet sekä tsempparipelaajat huoltorakennuksen edustalla.

HUOM: otteluaika 2 x 20 min

alkulohkoissa ja sarjamuotoisessa turnauksessa sijoituksen ratkaisee:
1) kaikkien tasapisteisiin päätyneiden joukkueiden keskinäisten ottelujen:
   a) pisteet
   b) maali-ero
   c) tehdyt maalit
2) tasapisteisiin pätyneiden keskinäinen ottelu ja ottelut
3) joukkueiden sarjassa tai lohkossa saavuttama
   a) maaliero
   b) tehdyt maalit
4) keskinäiset ottelut
5) arpa

jatko-otteluissa rangaistuspotkukilpailu:
Kolme kentällä olevaa pelaajaa ensin ja sen jälkeen katsotaan tilanne.
Jos tasan, niin jatketaan pelaaja kerrallaan kunnes kaikki kentällä olevat pelaajat ovat
laukaisseet rangaistuspotkun. Tämän jälkeen alkaa uusi kierros.

Lataa otteluohjelma PDF-muodossa.


Alkuperäinen sivu: http://koti.kapsi.fi/hade/ltu/ohjelmat/D.php/

Littoisten Työväen Urheilijat ry