LTU > Jalkapallo > Kultanummiturnaus -13 > D13

D13

LIETO KHT, RAISIO KHT 12.-14.4.2013 2x20min

Lopulliset sijoitukset
1. KaaPo P0113. HJK West
2. KaaPo Keltainen14. FC Wild
3. LiePa15. RaiFu
4. VIFK16. KaaPo Musta
5. ÅIFK17. FC Inter 01
6. TPV18. TuWe Musta
7. FC Inter sininen19. MaPS
8. LTU20. KSF
9. TPS21. TPK
10. MarttMu22. FC Inter Sinimustat
11. TuWe Valkoinen23. TuKV
12. HJS24. Peimari Utd

Ikäluokan paras pelaaja: Linus Virkki (KaaPo P01)

JOUKKUEPELIASUN VÄRI
FC Inter P01 Mustatsinimusta
FC Inter Sinimustatsinimusta
FC Inter Sinisetsinimusta
FC Wildsinivalkoinen
Helsingin Jalkapalloklubi West Valkoinensinivalkoinen
Hämeenlinnan Jalkapalloseuravalkoinen
IF Kamraterna I Åbo Mustatkeltainen
Kaarinan Pojat keltainenkeltainen
Kaarinan Pojat mustamusta
Kaarinan Pojat P01 Keltainenkeltainen
Kimito Sportföreningkeltainen
Liedon Pallopunamusta
Littoisten Työväen Urheilijatkeltainen
Marttilan Murtosininen
Maskun Palloseuravihreävalkoinen
Peimari Unitedmusta
RaiFuvihreä
Tampereen Pallo-Veikot Punainenpunainen
Turun Kisaveikotvihreävalkoinen
Turun Pallokerhosininen
Turun Palloseura Valkoinenmustavalkoinen
Turun Weikot mustatpunainen
Turun Weikot valkoinenvalkoinen
Vasa IFK Smedsbysininen

A-LOHKOB-LOHKOC-LOHKOD-LOHKOE-LOHKOF-LOHKO
TPKTPSLTUTuWe ValkoinenKaaPo 01Peimari Utd
ÅIFKHJSTuWe MustaVIFKFC WildFC Inter 01
TuKVFC Inter sininenMarttMuLiePaFC Inter SinimustatKaaPo Musta
KaaPo KeltainenMaPSHJK WestKSFRaiFuTPV

Kultanummi-turnaus
LAUANTAI 13.4. (alkulohkojen pelit, peliaika 2x20 min)
LIETO KHT ALIETO KHT B
KloOIDKoti-VierasTulosKloOIDKoti-VierasTulos
9.001301 TPK - ÅIFK 0-39.001302 TuKV - KaaPo Keltainen 0-3
9.501303 TPS - HJS 2-09.501304 FC Inter Sininen - MaPS 4-1
10.401305 LTU - TuWe Musta 1-110.401306 MarttMu - HJK West 1-2
11.301307 TuWe Valkoinen - VIFK 0-211.301308 LiePa - KSF 8-0
12.201309 ÅIFK - TuKV 5-012.201310 KaaPo Keltainen - TPK 6-0
13.101311 HJS - FC Inter Sininen 2-413.101312 MaPS - TPS 0-4
14.001313 TuWe Musta - MarttMu 0-214.001314 HJK West - LTU 0-3
14.501315 VIFK - LiePa 1-014.501316 KSF - TuWe Valkoinen 1-2
15.401317 TPK - TuKV 3-115.401318 ÅIFK - KaaPo Keltainen 3-0
16.301319 TPS - FC Inter Sininen 1-216.301320 HJS - MaPS 5-0
17.201321 LTU - MarttMu 1-017.201322 TuWe Musta - HJK West 1-3
18.101323 TuWe Valkoinen - LiePa 0-318.101324 VIFK - KSF 0-3

LAUANTAI 13.4. (alkulohkojen pelit, peliaika 2x20 min)
RAISIO KHT ARAISIO KHT B
KloOIDKoti-VierasTulosKloOIDKoti-VierasTulos
9.001325 KaaPo P01 - FC Wild 3-19.001326 FC Inter Sinimustat - RaiFu 1-2
9.501327 Peimari Utd - FC Inter P01 1-19.501328 KaaPo Musta - TPV 0-1
12.201329 FC Wild - FC Inter Sinimustat 3-212.201330 RaiFu - KaaPo P01 0-6
13.101331 FC Inter P01 - KaaPo Musta 0-413.101332 TPV - Peimari Utd 4-0
15.401333 KaaPo P01 - FC Inter Sinimustat 2-015.401334 FC Wild - RaiFu 3-6
16.301335 Peimari Utd - KaaPo Musta 0-316.301336 FC Inter P01 - TPV 0-0

LOHKO ALOHKO BLOHKO C
JoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPI
ÅIFK 3300110119FC Inter Sininen 330010469LTU 32105147
KaaPo Keltainen 32019366TPS 32017256HJK West 32015506
TPK 3102310-73HJS 31027613MarttMu 31023303
TuKV 3003111-100MaPS 3003113-120TuWe Musta 301226-41
 
LOHKO DLOHKO ELOHKO F
JoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPIJoukkueOTVOTA MAMEPI
VIFK32013306KaaPo P01 3300111109TPV 32105057
LiePa3201111106RaiFu 3201810-26KaaPo Musta 32017166
TuWe Valkoinen 310226-43FC Wild 3102711-43FC Inter P01 302115-42
KSF 3102410-63FC Inter Sinimustat 300337-40Peimari Utd 301218-71

Jatkolohkon pelit:
Alkulohkojen ykköset ja kaksi parasta kakkosta pelaajavat sijoista 1-8, kenttänä Lieto
Alkulohkojen muut kakkoset (4 joukkuetta) ja neljä parasta kolmosta pelaavat sijoista 9-16, kenttänä Lieto
Alkulohkojen muut kolmoset (2 joukkuetta) ja neloset pelaavat sijoista 17-24, kenttänä Raisio
Lohkoykköset ja -neloset sijoitetaan jatkopeleissä omalle paikalleen. Lohkokakkoset ja -kolmoset laitetaan järjestykseen ja näin selviää heidän jatkopelinsä.
Saman alkulohkon joukkueet eivät voi kohdata ensimmäisissä jatkopeleissä.
Mikäli saman alkulohkon joukkueet olisivat kohtaamassa ensimmäisessä jatkopelissä, niin vierasjoukkue siirtyy yhden pelin eteenpäin.
esimerkiksi: ottelu no 1337 A1 - A2, niin A2 siirtyy seuraavaan peliin ja sen ottelun vierasjoukkuet tulee pelaamaan A1 vastaan

Jatkopelit päivitetty 13.4. klo 19:34

SUNNUNTAI 14.4. (sijoitusottelut, peliaika 2x20 min)
LIETO KHT ALIETO KHT B
KloOIDKoti-VierasTulosKlo OIDKoti-VierasTulos
SIJAT 1.-8.SIJAT 1.-8.
9.001337ÅIFK -LiePa 1-29.001338FC Inter Sininen -KaaPo Keltainen 0-3
9.501341LTU -KaaPo P01 0-39.501342VIFK -TPV 3-1
SIJAT 9.-16.SIJAT 9.-16.
10.401345KaaPo Musta -TuWe Valkoinen 0-110.401346TPS -FC Wild 2-1
11.301347HJK West -HJS 1-211.301348RaiFu -MarttMu 0-1
SIJAT 1.-4.SIJAT 1.-4.
12.201349LiePa -KaaPo Keltainen 1-2 12.201350KaaPo P01 -VIFK 2-0
SIJAT 13.-16.SIJAT 13.-16.
13.101353KaaPo Musta -FC Wild 1-6 13.101354HJK West -RaiFu 4-0
SIJAT 9.-12.SIJAT 9.-12.
14.001357TuWe Valkoinen -TPS 0-2 14.001358HJS -MarttMu 0-1
SIJAT 5.-8.SIJAT 5.-8.
14.501359ÅIFK -FC Inter Sininen 2-1 14.501360LTU -TPV 0-2
SIJAT 13.-14.SIJAT 15.-16.
15.401361FC Wild -HJK West 7-8 15.401362KaaPo Musta -RaiFu 2-3
SIJAT 9.-10.SIJAT 11.-12.
16.301365TPS -MarttMu 4-3 16.301366TuWe Valkoinen -HJS 1-0
SIJAT 5.-6.SIJAT 7.-8.
17.201369ÅIFK -TPV 1-0 17.201370FC Inter Sininen -LTU 5-4
LOPPUOTTELUPRONSSIOTTELU
18.101371KaaPo Keltainen -KaaPo P01 0-1 18.101372LiePa -VIFK 3-1

SUNNUNTAI 14.4. (sijoitusottelut, peliaika 2x20 min)
RAISIO KHT ARAISIO KHT B
KloOIDKoti-VierasTulosKlo OIDKoti-VierasTulos
SIJAT 17.-24.SIJAT 17.-24.
9.001339TuKV -FC Inter P01 0-39.001340MaPS -TPK 2-1
9.501343TuWe Musta -FC Inter Sinimustat 3-19.501344KSF -Peimari Utd 2-0
SIJAT 21.-24.SIJAT 21.-24.
12.201351TuKV -TPK 0-3 12.201352FC Inter Sinimustat -Peimari Utd 5-0
SIJAT 17.-20.SIJAT 17.-20.
13.101355FC Inter P01 -MaPS 2-1 13.101356TuWe Musta -KSF 4-1
SIJAT 21.-22.SIJAT 23.-24.
15.401363TPK -FC Inter Sinimustat 1-0 15.401364TuKV -Peimari Utd 2-1
SIJAT 17.-18.SIJAT 19.-20.
16.301367FC Inter P01 -TuWe Musta 2-0 16.301368MaPS -KSF 3-1

Palkintojenjako:
Sijoitusottelujen jälkeen palkitaan jokaisen joukkueen tsempparipelaajat huoltorakennuksen edustalla.
Mitaliottelujen jälkeen palkitaan mitalijoukkueet sekä tsempparipelaajat huoltorakennuksen edustalla.

HUOM: otteluaika 2 x 20 min

alkulohkoissa ja sarjamuotoisessa turnauksessa sijoituksen ratkaisee:
1) kaikkien tasapisteisiin päätyneiden joukkueiden keskinäisten ottelujen:
   a) pisteet
   b) maali-ero
   c) tehdyt maalit
2) tasapisteisiin pätyneiden keskinäinen ottelu ja ottelut
3) joukkueiden sarjassa tai lohkossa saavuttama
   a) maaliero
   b) tehdyt maalit
4) keskinäiset ottelut
5) arpa

jatko-otteluissa rangaistuspotkukilpailu:
Kolme kentällä olevaa pelaajaa ensin ja sen jälkeen katsotaan tilanne.
Jos tasan, niin jatketaan pelaaja kerrallaan kunnes kaikki kentällä olevat pelaajat ovat
laukaisseet rangaistuspotkun. Tämän jälkeen alkaa uusi kierros.

Lataa otteluohjelma PDF-muodossa.


Alkuperäinen sivu: http://koti.kapsi.fi/hade/ltu/turnaukset/2013/D13.php/

Littoisten Työväen Urheilijat ry